Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Viza. Atvykus į Maldyvus, nemokamai išduodama viza 30-iai dienų.

Alkoholiniai gėrimai. Kadangi Maldyvai – musulmoniška šalis, alkoholinių gėrimų galima įsigyti tik kurortuose. Į šalį draudžiama įsivežti alkoholinius gėrimus.

Arbatpinigiai. Šalyje arbatpinigių davimas nėra populiarus ir privalomas.

Pinigai. Nors vietinė Maldyvų valiuta – Maldyvų rupija, tačiau oficialiai kurortuose galima atsiskaityti JAV doleriais. Tačiau vykstant į kitas vietoves, pavyzdžiui, sostinę Malę, rekomenduojama turėti vietinės valiutos.

Kainos. Bendrai, Maldyvai yra palyginti brangi šalis poilsiui, kadangi kurortai yra praktiškai monopolizuoti. Šalyje nėra pigių viešbučių ar pigaus transporto.

Skiepai. Vykstant į Maldyvus rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, poliemelito.

Laikas. Maldyvų ir Lietuvos laiko skirtumas – 3 valandos. Vietinis laikas +5GMT.

Viešbučiai. Maldyvuose viešbučius galima rasti tik sostinėje Malėje arba kurortuose. Paprastai visa sala yra vienas kurortas. Klasikinės apgyvendinimo vietos Maldyvuose – nedidelės, nendrėmis dengtos trobelės, pastatytos ant polių virš vandens. Šias trobeles renkasi romantikos ir egzotikos mėgėjai.

Kurortai. Maldyvuose galima rasti kurortą pagal savo skonį: nardymo entuziastams yra specialūs nardymo kurortai, šeimoms su vaikais – viešbučiai, siūlantys įvairias pramogas, prabangūs viešbučiai su naujausia įranga ir dizainerių baldais – pasiekiami tik motorine valtimi ir orientuoti į aukščiausią klasę.

Transportas. Praktiškai visi lankytojai atvyksta į Malės oro uostą, esantį Hulhulės saloje. Hidroplanai (vandens lėktuvai) yra viena iš pagrindinių transporto priemonių keliauti Maldyvuose. Vandens transportas (kateriai, motorinės valtys, jachtos) – tai pagrindinės transporto priemonės šalies viduje. Salos Maldyvuose yra pakankamai mažos ir jas galima per keliolika minučių nesunkiai apeiti pėsčiomis.