Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Viešbučiai. Prancūzijoje galima rasti įvairiausių viešbučių – nuo mažų šeimyninių viešbutukų, siūlančių miniatiūrinius kambarius Paryžiaus centre, iki prabangių viduramžių pilių. Skaičiuojama, jog Paryžiuje yra daugiausia viešbučio kambarių visoje Europoje.

Sezono metu – liepą ir rugpjūtį – patartina iš anksto rezervuoti kambarius, ypač šalies pakrančių kurortuose, kadangi šiuo metu ir patys prancūzai atostogauja.

Prancūzų kalba žodis „hotel“ reiškia ne tik viešbutį, bet ir ligoninę bei miesto rotušę.

Kempingai. Daugumoje Prancūzijos miestų ir miestelių yra įrengti kempingai, kurie paprastai būna atidaryti nuo balandžio iki spalio. Kempingai reitinguojami 4 žvaigždučių sistemoje.

Automobilių transportas. Šalies kelių tinklas tankus ir gerai išplėtotas, nesunkiai galima pasiekti net atokiausius šalies kampelius. Pagrindiniai automagistraliniai keliai yra mokami, tačiau norintiems pamatyti tikrąją Prancūziją rekomenduojama keliauti mažesnės svarbos keliais, kurie nors ir geros kokybės, bet nemokami.

Autobusai. Tarpmiestinių autobusų tinklas yra gerai išvystytas.

Traukiniai. Prancūzijos geležinkelių transportas puikiai išvystytas, traukiniai garsėja savo punktualumu.

Oro transportas. Paryžiuje yra du tarptautiniai oro uostai. Šalyje yra ir daugiau tarptautinių oro uostų. Populiarūs vidiniai skrydžiai, tačiau greitaisiais traukiniais Prancūzijos viduje susisieksite žymiai greičiau.

Transportas Paryžiuje. Paryžiaus centre patogiausia keliauti pėsčiomis. Tolimesniems atstumams įveikti patogios susisiekimo priemonės – metro, traukiniai, autobusai.

Skiepai. Privalomų skiepų keliaujant po Prancūziją nėra.

Arbatpinigiai. Restoranuose ir kavinėse įprasta palikti 5-10% arbatpinigių nuo sąskaitos sumos (jeigu arbatpinigiai neįtraukti į sąskaitą).

Muziejai. Vaikams ir paaugliams iki 18 m. muziejai yra nemokami. Paprastai muziejai antradieniais uždaryti.

Ambasada. Lietuvos Republikos ambasada Prancūzijos Respublikoje

22, bd de Courcelles, 75017 Paris

France

Tel.: (33) 1 40 54 50 50

Fax.: (33) 1 40 54 50 75

E-mail: amb.lituanie@magic.fr