Kelioniumanija.lt

Muziejus, visame pasaulyje garsėjantis viena iš vertingiausių meno kolekcijų – tai Luvras (Musee du Louvre), kuriam nuodugniai ištyrinėti vienos dienos nepakanka.Tai iš tiesų yra milžiniškas muziejus, jo ekspozicijos išdėstytos daugiau nei 60 tūkst. kvadratinių metrų ploto rūmuose.

Kasmet Luvrą aplanko apie 8 mln. lankytojų, pagal šį skaičių muziejus pirmauja pasaulyje. 

Viduramžiais dabartinio Luvro vietoje buvo tvirtovė, vėlesniais laikais pastatai buvo perstatinėjami, plečiami. 12 a. tvirtovės liekanas bei pamatus galima išvysti ir dabar muziejaus rūsiuose. Luvras įsikūręs dešiniajame Senos upės krante. 

Paryžiaus Luvro muziejuje galima apžiūrėti 15-19 a. žymiausių Europos tapytojų, skulptorių darbus, senovės Rytų, Egipto, Antikinės Graikijos ir romėnų meno kūrinius, Prancūzijos karališkąsias brangenybes ir kt.

Vienas žymiausių Luvro eksponatų – tai Leonardo da Vinčio „Mona Liza“. Iš viso muziejaus kolekciją sudaro apie 400 tūkstančių meno kūrinių, tačiau tik dalis jų yra eksponuojama vienu metu. Pagrindiniai muziejaus skyriai yra šie: Egipto menas, Azijos ir islamo menas, Antikos (graikų, romėnų, etruskų) menas, Skulptūra, Tapyba, Meno dirbiniai, Piešiniai ir graviūros. 

 

Gerų kainų skrydžių į Paryžių paieška


Luvro lankymas (2015 m.)

  • Darbo valandos. Muziejus dirba kiekvieną dieną, išskyrus antradienius. Taip pat Luvras uždarytas ir per nacionalines prancūzų šventes – sausio 1 d., gegužės 1 d. ir gruodžio 25 d. Muziejus atidarytas nuo 9 val. iki 18 val., trečiadieniais ir penktadieniais darbo valandos ilgesnės – iki 21.45 val.
  • Įėjimo kaina. Nuolatinių muziejaus kolekcijų lankymas – 12 EUR. 
  • Nemokamas įėjimas. Luvre nemokamai gali lankytis ES piliečiai – jaunimas iki 26 m. Nemokamai Luvre visiems lankytojams galima apsilankyti pirmąjį mėnesio sekmadienį ir liepos 14 d.
  • Metro. Važiuojant metro linijomis Nr.1 ir Nr.7 reiktų išlipti stotelėje Palais-Royal Musee du Louvre.